Uspešnosť každej tedhnológie alebo výrovku preverí časť. Z tohto pohľadu bola klasická wolfrámová žiarovka megaúspechom. Jej éra trvala viac ako 130 rokov.
V roku 1879 sa rozsvietila prvá žiarovka a v roku 1881 sa žiarovky so závitom E27, ktorý sa používa aj dnes, objavili aj na trhu. Pôvodne sa v nich používalo uhlíkové vlákno, ktoré neskôr nahradil wolfrám, ktorý vydržal až dodnes. V niektorých krajinách, ako aj v Európskej únii, však už výroba klasických wolfrámových žiaroviek po 133 rokoch končí.
Klasická žiarovka je jedným z najmenej účinných vynálezov na svete. Používame ich síce na svietenie, no ich hlavným produktom je teplo, na ktoré sa mení asi 92- až 95 % príkonu žiarovky. Čiže efektivita klasickej žiarovky sa pohybuje len okolo 5 - až 8 %. Ich nevýhodou je aj nízka životnosť, ktorá sa pohybuje okolo 1000 hodín. Tieto nežiadúce vlastnosti wolfrámových žiaroviek spôsobujú, že platíme vysoké účty za elektrinu a často musíme vymieňať žiarovky,
Vďaka nariadeniu Európskej komisie o regulácii svetelných zdrojov sa výýroba klasických žiaroviek končí. Regulácia sa nevzťahuje na žiarovky, ktoré sú už v skladoch alebo v obchodoch, maloobchodníci ich budú môcť ešte dopredať. Ich nakupovanie „do zásoby“ je ale podľa odborníkov zbytočné. V súčasnej dobe totiž existujú kvalitné a oveľa efektívnejšie náhrady. Medzi tieto náhrady patira tzv. úsporné žiarivky a LED žiarovky. Tieto svetelné zdroje sa vyzačujú väčšou efektívnosťou, nižšou spotrebou a dlhšou životnosťou ako klasické žiarovky.
Zákaz výroby klasických žiaroviek sa, samozrejme, nepáči každému. Hlavným argumentom kritikov rušenia klasických žiaroviek je najmä vyššia cena úsporných a LED žiaroviek oproti klasickým žiarovkám, s cím väčšina ľudí (laikov) aj súhlasí. Väčšina z nás vidí v obchode len dve žiarovky, jednu za 0,60 € a druhú za 10 €. Samozrejme tá drahšia varianta sa zdá byť "logicky" zlá. Treba si ale uvedomiť, že klasickú žiarovku v priebehu 5 rokov vymeníme zhruba 5-10-krát, kým LED žiarovka nám túto dobu vydrží svietiť. Ďalšou výhodou úsporných a LED žiaroviek je ich spotreba. Kým klasická 60 W žiarovka spotrebuje 60 W za hodinu, tak úsporná žiarivka spotrebuje za tento istý čas len 12W (5-násobná úspora) a LED žiarovka len 7 W za hodinu (skoro 10-násobná úspora). Z tohto vychádza, že svietienie klasickou žiarovkou je asi 7-10 x drahšie ako s LEDkou, takže v priebehu 5 rokov nielenže zaplatíte za klasické žiarovky zhruba tak isto ako za LEDky, ale púresvietite s nimi oveľa viac peňazí ako s novšími typmi svetelných zdrojov.